3_0_header

Trávenie

Ako funguje náš tráviaci systém

Každý deň jete a pijete, aby ste telu dodali dôležité živiny a vitamíny, ktoré potrebuje. Ako však v skutočnosti funguje ľudský tráviaci systém? Tu sa môžete dozvedieť viac o prechode potravy tráviacim traktom a jej spracovaní.

3_0_image1

Ako telo získava živiny a vitamíny z potravy

Vaše telo potrebuje energiu na všetko, čo robíte, či už ide o prechádzku, premýšľanie, cvičenie alebo šoférovanie. Dokonca aj keď spíte, telo spracováva živiny prijaté potravou. Aby mohli byť dôležité látky, ako sú tuky, bielkoviny, sacharidy a vitamíny využité ako zdroj energie, potrava prechádza rôznymi časťami vášho tráviaceho traktu. Každá časť má špeciálnu úlohu.

Čo môžete urobiť, ak sa u vás vyskytnú problémy s trávením?

Keď trávenie nefunguje správne

Z času na čas sa u vás môžu vyskytnúť tráviace problémy. Ak sa týkajú napríklad hornej časti tráviaceho traktu, môžete pociťovať pálenie záhy alebo kyslú regurgitáciu. V týchto prípadoch môžu pomôcť šetrné domáce prostriedky. Okrem toho antacidá, ako napríklad Reloxan®  žuvacie tablety, sú správnou voľbou pre zmiernenie opakujúcich sa žalúdočných ťažkostí spôsobených žalúdočnou kyselinou. Obťažujúce môžu byť aj iné príznaky, ako napríklad bolesť žalúdka, zápcha alebo mierna hnačka. Ak sa vyskytujú len príležitostne, zvyčajne sa nie je čoho obávať. Ak však máte pravidelné problémy s trávením, mali by ste navštíviť lekára, ktorý vás podrobnejšie vyšetrí a uistí sa, že sa nejedná o vážny stav.

icon_cactus

Reloxan® pomáha pri opakujúcich sa žalúdočných ťažkostiach spôsobených žalúdočnou kyselinou

Ak sa pálenie záhy a žalúdočné ťažkosti spôsobené žalúdočnou kyselinou u vás pravidelne opakujú, Reloxan®  žuvacie tablety sú rýchlo pôsobiacim zdrojom úľavy. Jedinečná kombinácia zložiek v Reloxan® žuvacích tabletách poskytuje dvojaký účinok na žalúdočné ťažkosti: minerály s neutralizujúcim účinkom rýchlo neutralizujú nadbytočnú žalúdočnú kyselinu a špeciálny rastlinný extrakt z kaktusu opuncie  vytvára prírodnú ochrannú vrstvu, ktorá pokrýva podráždenú sliznicu pažeráka.

 

 

3_0_teaser1

Vaše ťažkosti môžu mať rôzne dôvody a odlišné spôsoby ako ich liečiť.

Viac informácií

2_3_teaser4

Potraviny, ktoré sú vhodné ako prevencia pri pálení záhy, a ktorým sa naopak treba vyhýbať.

Viac informácií

1_0_teaser1

Prečítajte si o všetkých príčinách a o tom, ako môžete nájsť rýchlu úľavu od tohto nepríjemného pocitu pálenia.

Viac informácií