1_1_header

Extrakt z opuncie pri pálení záhy

Zaujímavá zložka žuvacích tabiet Reloxan®

Kaktus opuncie je biologicky mnohotvárny, pestovaný v mnohých oblastiach a predovšetkým podceňovaný. V priemyselne vyspelých krajinách je známy predovšetkým ako dekoratívna rastlina, zatiaľ čo pôvodní obyvatelia Strednej Ameriky už po stáročia poznajú jeho cenné vlastnosti. Na Sicílii má dlhú históriu a dôležité postavenie ako liečivá rastlina. Sicílčania používali nepravé listy kaktusu opuncie na zmiernenie žalúdočných ťažkostí spôsobených žalúdočnou kyselinou. Čo je však kaktus opuncie a čím je zaujímavý? Ako je pestovaný a spracovaný pre Reloxan®?

1_1_image_1

Čo je to kaktus opuncie?
Kde sa vyskytuje a ako vyzerá

Kaktus opuncie patrí do čeľade kaktusovitých. Jeho botanický názov je Opuntia ficus-indica a tento názov opisuje jeho plody podobné figám. Pôvodne pochádza z Mexika, ale v súčasnosti sa vyskytuje aj v južnej Európe. Ideálne podmienky pre jeho rast sú v suchých oblastiach Stredomoria a v tropickom podnebí. Kaktus opuncie sa dá ľahko identifikovať podľa nápadných výrastkov nazývaných kladódiá, čo je odborný názov pre ich nepravé listy. Na rozdiel od iných druhov kaktusov nie sú tieto nepravé listy valcovité: majú tvar plochých diskov.

1_1_image_2

Charakteristika kaktusu opuncie:
mnohotvárna rastlina

Na mnohých miestach je kaktus opuncie známy najmä ako dekoratívna rastlina, hoci sa čoraz častejšie používa aj v kuchyni. Listy a sladké plody - samotné opuncie - sú jedlé. Sú plné vlákniny a pomáhajú zlepšovať trávenie. Niektoré časti kaktusu opuncie však nielen dobre chutia, ale majú aj priaznivé účinky na zdravie. Mnohostranné látky rastliny majú antioxidačné, protizápalové, imunosupresívne a mukoadhezívne vlastnosti.

1_1_Image_New4

Aký účinok má rastlina na sliznice?
Sila polysacharidov

Listy kaktusu opuncie pozostávajú najmä z vody a vlákniny, ako je sliz. Viaceré štúdie preukázali, že sliz z kaktusu opuncie môže pomáhať udržiavať fyziologickú bunkovú štruktúru slizníc tela a má mukoprotektívny účinok, t. j. môže ich pomáhať chrániť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi. Okrem toho môže urýchliť aj proces hojenia rán. Tieto priaznivé vlastnosti pochádzajú z prítomných polysacharidov, najmä galaktánov. Extrakt z listov kaktusu opuncie sa získava špeciálnou technológiou výroby. Získaný extrakt obsahuje vysokú koncentráciu polysacharidov s mukoadhezívnymi vlastnosťami, ktoré na sliznici vytvárajú prírodný ochranný film.

Ako sa získava extrakt z kaktusu opuncie?

Pestovasnie, zber a spracovanie pre Reloxan®

Kaktus opuncie je jediný druh kaktusu, ktorý rastie v Stredomorí. Vo veľkom sa pestuje na Sicílii. A nie je to nič prekvapujúce, pretože podmienky na pestovanie kaktusu opuncie sú tam ideálne: horúce podnebie európskeho Stredomoria sa tam spája s vplyvmi severnej Afriky. Toto video ukazuje ako kaktus opuncie formoval krajinu a ľudí, ako sa spracováva a ako môže pomôcť proti žalúdočným ťažkostiam spôsobených žalúdočnou kyselinou.

Kaktus opuncie chráni a utišuje

Úľava prírodným spôsobom

Kaktus opuncie je fascinujúca a mnohostranná rastlina. Jeho plody majú ovocnú chuť, ktorá obohacuje mnohé rôzne kuchyne. Navyše jej zložky s obsahom rastlinných látok majú utišujúci účinok, chránia a utišujú podráždenú sliznicu pažeráka. Reloxan® obsahuje okrem minerálov s neutralizujúcim účinkom aj vysoko koncentrovaný extrakt získaný z nepravých listov kaktusu opuncie.

1_1_icon1

prírodný

Vysoko koncentrovaný extrakt z opuncie má prírodný utišujúci a ochranný účinok.

1_1_icon2

utišujúci

Extrakt z opuncie v žuvacích tabletách Reloxan® utišuje podráždenú sliznicu pažeráka.

1_1_icon3

ochranný

Raslinný sliz vytvára ochrannú vrstvu na sliznici pažeráka.     

 

 

1_1_teaser1

Hoci každý deň jete a pijete, o tráviacom trakte toho zvyčajne viete veľmi málo.

Viac informácií

1_0_teaser2

Ako rýchlo Reloxan® pôsobí? Je dobre tolerovaný? Máme pre vás odpovede na často kladené otázky o Reloxan® žuvacích tabletách.

Viac informácií

1_1_teaser3

Riziko pálenia záhy sa zvyšuje po 50. roku života. Má to svoj dôvod, ktorý súvisí so svalmi.

Viac informácií