banner palenie zahy domac pr

Domáce prostriedky na pálenie záhy

Tipy pre počiatočnú úľavu

Páli vás záha najmä po ťažkom jedle alebo keď ste pod stresomPotom určite hľadáte možnosti rýchlej úľavy od vašich ťažkostí, ako je kyslá regurgitácia a bolestivý pocit pálenia. Domáce prostriedky vám môžu ponúknuť počiatočnú úľavu. Tie najúčinnejšie domáce prostriedky pri pálení záhy môžete nájsť tu.

1_0_image_3

Ktoré potraviny zmierňujú pálenie záhy?
O škrobe, bielkovinách a slize

Škrobové potraviny: Potraviny s vysokým obsahom škrobu, ako sú napríklad sucháre, celozrnné výrobky, zemiaky a banány, viažu nadbytočnú žalúdočnú kyselinu, a tak rýchlo zmierňujú pálenie záhy, najmä ak sú vaše ťažkosti mierne.

Mandle a orechy: Vysoký obsah bielkovín obsiahnutých v mandliach a iných orechoch môže tiež neutralizovať žalúdočnú kyselinu. Pred prehltnutím orechy dôkladne rozžujte, aby sa do žalúdka dostali v kašovitej konzistencii.

Ľanové semienka: Ľanové semienka v žalúdku napučia a obsahujú sliz, ktorý chráni sliznicu žalúdka. Priveďte do varu približne 250 ml vody s čajovou lyžičkou ľanových semienok, nechajte vychladnúť a pomaly vypite. V priebehu dňa sa uistite, že ste vypili aspoň dva litre vody, pretože ľanové semienka počas prechodu tráviacim traktom naďalej absorbujú vodu.

2_6_image_2

Prečo dostatočný príjem tekutín pomáha pri páleniu záhy?
Význam hydratácie

Voda: Voda vám robí dobre! Okrem iného zabezpečuje transport živín z čriev do buniek, a podieľa sa na mnohých ďalších procesoch v celom vašom tele. Pitie dostatočného množstva tekutín pomáha aj v boji proti páleniu záhy:  tekutiny ,,spláchnu’’ žalúdočnú kyselinu z pažeráka späť do žalúdka a následne ju zriedia.

Čaj: Slabé čaje môžu tiež zriediť žalúdočnú kyselinu. Najlepšími druhmi sú feniklový a harmančekový čaj. Čierny čaj nie je vhodnou voľbou, pretože obsahuje kofeín, ktorý môže negatívne ovplyvniť schopnosť zvierača medzi žalúdkom a pažerákom uzavrieť sa. V dôsledku toho sa môže žalúdočná kyselina vracať späť do pažeráka.

Vedeli ste?

Telo dojčaťa sa skladá zo 70 % z vody.

2_6_image_3

Prečo pomáha jedlá sóda a minerálny íl pri pálení záhy?
Vplyv na žalúdočnú kyselinu

Jedlá sóda (hydrogenuhličitan sodný) a prášok do pečiva sú osvedčené domáce prostriedky, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu. Postačí rozpustiť pol čajovej lyžičky sódy bikarbóny v pohári vody a pomaly ju popíjať. Upozornenie: Ľudia s citlivým žalúdkom môžu po vypití tejto zmesi pociťovať bolesti žalúdka alebo nadúvanie. Vzhľadom na vysoké množstvo sodíka tento prostriedok neskúšajte, ak máte vysoký krvný tlak alebo problémy so srdcom.

Minerálny íl, niekedy známy aj ako liečivá zemina, je prírodný prostriedok proti páleniu záhy, ktorý viaže nadbytočnú žalúdočnú kyselinu. Rozpustite čajovú lyžičku minerálneho ílu v pohári vody a vypite pohár pred raňajkami, obedom a večerou. Niektorí ľudia dokonca minerálny íl prehĺtajú priamo bez potreby riedenia s vodou. V ústach sa zmieša so slinami a môže sa prehltnúť ako pasta. Napriek tomu nie každému vyhovuje chuť a konzistencia minerálneho ílu.

Čo pomáha proti páleniu záhy?

Keď domáce prostriedky už nezaberajú

Ak sú vaše príznaky mierne, niekedy na zmiernenie nepríjemných pocitov spôsobených žalúdočnou kyselinou postačia domáce prostriedky. Často však účinok netrvá dostatočne dlho, prípadne sú príznaky intenzívnejšie alebo pretrvávajúce. V takýchto prípadoch potrebujete siahnuť po niečom, čo vám poskytne rýchlu a spoľahlivú úľavu – kedykoľvek a kdekoľvek.

icon_cactus

Reloxan®: pôsobí rýchlo proti páleniu záhy

Ak domáce prostriedky nefungujú alebo nezaberajú dostatočne, Reloxan®  žuvacie tablety sú vhodnou voľbou na rýchlu a dobre tolerovanú úľavu od vašich ťažkostí. Zmes uhličitanu vápenatého a uhličitanu horečnatého s rastlinným extraktom z kaktusu opuncie poskytuje rýchly a dlhodobý účinok na vaše žalúdočné ťažkosti spôsobené žalúdočnou kyselinou. Ďalšou výhodou je, že žuvacie tablety nie je potrebné zapíjať vodou. Vďaka tomu je Reloxan® praktický i na vašich cestách.

 

 

2_3_teaser4

Potraviny, ktoré sú vhodné ako prevencia pri pálení záhy, a ktorým sa naopak treba vyhýbať.

Viac informácií

2_1_teaser5

Správne stravovanie môže pomôcť predchádzať páleniu záhy. Ako nájsť rýchlu úľavu - aj na Vašich cestách.

Viac informácií

Reloxan krabicka 1

Všetko, čo potrebujete vedieť o Reloxan® žuvacích tabletách - od mechanizmu účinku, cez ich prírodné zložky, ktoré obsahuje až po výhody, ktoré ponúkajú.

Viac informácií