5_1_header

Otestujte sa: “Mám pálenie záhy?”

(Obmedzenie zodpovednosti) Tento autotest vám pomôže lepšie pochopiť vaše fyzické príznaky. Nenahrádza lekársku diagnózu. Test je anonymný: nezhromažďujú sa ani neukladajú žiadne osobné údaje.

Upozornenie: Ak vaše ťažkosti pretrvávajú a trvajú dlhšie ako dva týždne, nezlepšujú sa alebo sa dokonca zhoršujú, poraďte sa so svojím lekárom. Ten môže určiť, či je vaše pálenie záhy neškodný problém alebo je príznakom nejakého ochorenia, ktoré si vyžaduje liečbu. Niektoré z typických ťažkostí, ako sú bolesti na hrudi alebo chrapot v ranných hodinách, môžu byť spôsobené aj inými ochoreniami.

Refluxná porucha a pálenie záhy

Refluxné ťažkosti, ako je pálenie záhy, nie sú automaticky znakom toho, že trpíte gastroezofageálnou refluxnou chorobou (GERD), pretože sa môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach, ako je napríklad porucha trávenia (funkčná dyspepsia). A platí to aj naopak: GERD nemusí vždy zahŕňať pálenie záhy.

Nadmerné množstvo žalúdočnej kyseliny sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi: nepríjemným pocitom pálenia za hrudnou kosťou, kyslým grganím, tlakom na žalúdku alebo dokonca nevoľnosťou.  Náš test bol navrhnutý tak, aby vám pomohol zistiť, či máte pálenie záhy a ako by ste mali vaše ťažkosti vyhodnotiť.

2_3_teaser4

Potraviny, ktoré sú vhodné ako prevencia pri pálení záhy, a ktorým sa naopak treba vyhýbať.

Viac informácií

2_0_teaser5

Domáce prostriedky môžu často zmierniť vaše ťažkosti, preto sme vytvorili prehľad tradičných pomocníkov:

Viac informácií

2_2_teaser4

Tu sa dozviete, prečo môže byť nebezpečný, ako ho rozpoznať a ako ho liečiť:

Viac informácií